Ar Latvijas kausa pirmā posma sacensībām Ikšķilē trešdienas, 21. jūlija, pievakarē iesākās vietējo skrituļslaloma sacensību sezona. Elites grupās pie uzvarām tika Līva Oliņa un Klāvs Vorslavs.

Kopš 2020. gadā Latvijā aizvadītajām pēdējām skrituļslaloma sacensībām pauze līdz šīs sezonas iesākumam ievilkās aptuveni 10 mēnešu garumā – sākotnēji Latvijas kausa pirmais posms bija ieplānots jau jūnija sākumā, tomēr Covid-19 situācijas dēļ tas tika pārcelts uz 21. jūliju.

Kopumā sacensībās uz starta visās vecuma grupās kopā izgāja 72 sportisti, kas pierāda, ka visi jau bija nocietušies līdz jaunās sezonas sākumam.

Vismazākajā vecuma grupā, jaunajiem sportistiem līdz 10 gadu vecumam (U10), meitenēm ātrākā bija Tīna Oliņa, kura apsteidza Elīzu Beļunu un Elizabeti Allenu. Savukārt zēniem šajā pat vecuma grupā uzvaru izcīnīja Jēkabs Rasiņš, bet aiz viņa pirmajā trijniekā palika Miķelis Jonins un Rūdolfs Veigulis.

U12 grupā pie pirmās vietas tika Estere Rohtla, sekojot Nikolai Grīnbergai un Emīlijai Kliestai, kamēr zēniem uzvarēja Miks Oliņš, bet atlikušās vietas uz pjedestāla izcīnīja Kristiāns Indriksons un Renārs Lazdiņš.

Nākamajā vecuma grupā (U14) ātrāko laiku divu braucienu summā uzstādīja Estere Jansone, aiz sevis atstājot Madaru Mazo un Esteri Ausekli, kamēr zēniem pirmā trijnieka pozīcijas ieguva Valters Bērziņš, Gatis Gulbis un Miks Abzalons.

Vecākajā jauniešu grupā jeb U16 starp meitenēm labāko laiku parādīja Elza Saļņikova, divu braucienu summā apsteidzot Lauru Vildi un Sofiju Fedorovu, bet zēniem uzvara Kārlim Valinkam, kurš par 0,80 sekundēm apsteidza Miku Mazo, savukārt trešā pozīcija Valdemāram Kuzminskim.

Elites grupā sievietēm pirmo vietu izcīnīja Līva Oliņa, aiz sevis atstājot Martu Bērziņu. Tikmēr vīriešiem uzvara Klāvam Vorslavam, kurš pēc pirmā brauciena atradās vien 3. vietā, tomēr abiem brāļiem Dāvim un Jurģim Zvejniekiem otrais brauciens nepadevās tik veiksmīgs, kā rezultātā Vorslavs spēja izcīnīt pirmo vietu. Aiz viņa palika Pauls Oliņš un igaunis Ako Armins Raids (Ako Armin Raid).

Pieredzējušāko sportistu jeb māsteru grupā Pēteris Jonins pārspēja Gati Latkovski.

Fināla braucienā, kuram kvalificējās 15 ātrākās meitenes un 15 zēni neatkarīgi no vecuma grupām, meitenēm pirmo trijnieku izcīnīja Frīda Saļņikova, Estere Jansone un Elza Saļņikova, savukārt vīriem ātrākais Klāvs Vorslavs, Lukass Pušņins un Pauls Oliņš, kuri visi trīs iekļāvās 0,60 sekunžu robežās.

Latvijas kausa pirmā posma sacensības organizēja sporta klubs “Virsotne”, sadarbībā ar Latvijas Skrituļslidošanas federāciju. Pasākums tika līdzfinansēts no valsts budžeta līdzekļiem.

Foto galerija – ŠEIT

Raksts – Edgars Beļakovs