Otrdienas vakarā Uzvaras parkā Rīgā aizvadīts otrais posms Latvijas lielākajam skrituļslidošanas seriālam “Skibox balva”, ko rīko sporta klubs “ASI Skibox”, SK “Apex”, SS “Arkādija” un Latvijas Skrituļslidošanas federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu. Pieaugušo grupā 1000m sprintā otrās uzvaras šosezon svinēja Reinis Znotiņš un Marta Garā, bet jauniešu un junioru konkurencē labākie bija Artūrs Miglinieks un Agate Priedīte.

Pirms mēneša pirmajā posmā “Skibox balvā” dalībnieki dažādās vecuma grupās sacentās sprintā ar kopēju startu, pašiem mazākajiem veicot 200m, bet pārējiem 500m. Šoreiz arī bija sprints, tikai divreiz garāks, un dalībniekiem veicot tikai vienu braucienu, ne divus, kā tas bija pirmajā posmā maijā. Pieaugušo grupā vīriešiem Latvijas vadošajam skrituļslidotājam Reinim Znotiņam ar uzrādīto rezultātu 1000m 1:43:52 izdevās vēlreiz iegūt pirmo vietu, taču šoreiz uzvara nenāca tik droši, jo tikai 0,07 sekundes viņam piekāpās Sandris Šnore. Mazāk kā sekundi no uzvarētāja atpalika Lauris Bitenieks, līdz ar to pirmais trijnieks arī šoreiz bija tāds pats. Jānim Jurdžam bija iespējas iespraukties trijniekā, taču vēlreiz nācās samierināties ar ceturto vietu, līdz pjedestālam pietrūkstot ceturtdaļsekundei. Jau ar dažu sekunžu atstarpi no pirmā četrinieka piektajā un sestajā vietā finišēja Arvis Miezītis un Jēkabs Saulītis.

Sievietēm pēc pirmā apļa jeb 500m kopā līderpozīcijās turējās Marta Garā un Daiga Gavariņa, tomēr otrajā aplī pirmā posma uzvarētāja šajā grupā Marta bija pāris sekundes ātrāka un ar uzrādīto laiku 2:05:45 varēja svinēt otro uzvaru, kamēr Daigai iesākumā šajā sezonā “Skibox balvā” otrā vieta arī ir labs rezultāts. Arī šoreiz trijnieku noslēdza pērnā gada juniore Laine Kreitāle, atstājot pirmā posma trešās vietas ieguvēju Ritu Hamitovu ārpus trijnieka.

Junioriem nestartēja pirmā posma uzvarētājs Sandis Reinsons, traču viņa sīvākajam konkurentam Artūram Migliniekam uzvara viegli nedevās rokās, jo kā jau pirmajā posmā bija redzams, tad Arnis Priedītis ir progresējis, un šoreiz Artūram bija pavisam tuvu – 0,31 sekundes atstatumā. Meitenēm juniorēm vēlreiz pārāka bija Laines māsa Līva Kreitāle, aiz sevis vairāku sekunžu attālumā atstājot Elizabeti Račiku un Lindu Kalvāni. Savukārt lielākā interese no sieviešu grupām bija pievērsta jaunietēm, kurā startē pašas spēcīgākās skrituļslidotājas un kas uzrāda visātrākos laikus no sava dzimuma pārstāvēm. Lai arī nepiedalījās pirmā posma otrās vietas ieguvēja Patrīcija Sniķere, tomēr viņas komandas biedrenei un pirmā posma uzvarētājai Agatei Priedītei cīņā par uzvaru sīvu konkurenci sastādīja otrās un trešās vietas ieguvējas Ance Kucina un Laura Jankovska. Agate 1000m veica 1:56:68 un bija vienīgā sieviešu konkurencē, kas šos divus 500m apļus jeb kilometru veica ātrāk par 1:57. Ance piekāpās par trešdaļu sekundes, bet Laura par 0,63 sekundēm.

Master grupā Ģirtam Jankovskim šoreiz nācās samierinātās ar otro vietu, jo ātrāks par pusotru sekundi bija Pēteris Pētersons, bet sievietēm Master grupā cīņa par pirmo vietu bija vēl līdzīgāka, jo uzvarētāja Ilze Roķe otrās vietas ieguvēju Ingu Priedīti apsteidza par nieka 0,14 sekundēm. Jāatzīmē arī U13 grupas uzvarētāja Anna Krūmiņa, kura uzrādīja 5.laiku no visām sieviešu grupām.

Rakstu sagatavoja Ivars Bācis.
Pārpublicēts no sportacentrs.com

Atbildēt