Šveices pilsētās Hergiswil un Beckenried, jau otro gadu pēc kārtas risinajās Eiropas Junioru un bērnu čempionāts skrituļslalomā (Inline alpine slalom).

Sestdien milzu slaloms. Uz starta ir visi labākie jaunieši no Latvijas, Vācijas, Šveices, Itālijas, Polijas, Spānijas un Čehijas. Latviju pārstāv 17. sportisti, no kuriem vadošie ir māsas Elza un Frīda  Saļņikovas, Georgs Šmalcs un Rihards Allens.

Milzu slalomā labāko rezultātu un Eiropas juniora čempiona titulu izcīna Georgs Šmalcs (GS Sports) par nepilnu sekundi divu braucienu summā apsteidzot Šveices sportistu Yanni Vitaliano un trīs sekundēm čehijas sportistu Tomasu Matušek.

Meitenēm junioru grupā labāko rezultāstu uzrāda Elza Saļņikova (SK Pantera) ierindojoties 4. vietā, atpaliekot no čempiona titulu ieguvušās Nikolas Yousefian no Vācijas par 2,74 sekundēm. Elzas māsa Frīda diemžēl pieļauj kļūdu un no tālākām sacensībām izstājās.

Bērnu grupas  sacensībās labāko rezultātu uzrāda Estere Ausekle (SK Pantera), kura ierindojās 11. vietā, līderei no Šveices piekāpjoties par 5.34 sekundēm. Estere Zīvarte un Elizabete Allena  (SK Virsotne) izcīna  attiecīgi 16. un 23. vietas.

Puišu konkrencē bērniem Ričards Folkbergs (SK Pantera) ierindojās 13. vietā.

Sacensībās bērniem, kuri nepiedalās Eiroas čempionātā, bija ne mazāka konkurence, kur Latvijas jaunie sportisti uzrādīja teicamus rezultātus:

U8 open meitenēm: 1. vieta Emilija Biezā (SK Pantera), 2. vieta Laura Meldere (SK Pantera).

U10 open meitenēm: 1. vieta Elīza Beļūna (SK Virsotne), 2. vieta Dārta Bērziņa (SK Pantera), 5. vieta Līva Meldere (SK Pantera)

Sacensību otrajā dienā slaloms.

Eiropas čempionāta junioru grupā 3. vietu izcīna Frīda Saļņikova (SK Pantera), piekāpjoties uzvarētājai no Itālijas, Lorenzai Cesari 1,64 sekundes divu braucienu summā. Annija Biezā ierindojās 10.vietā,  Estere Jansone 13. vietā, Elza Saļņikova 19. vietā.

Mūsu labākajiem puišiem Georgam Šmalcam un Rihardam  Allenam slaloma diena izvēršās ļoti neveiksmīga. Pēc pirmā brauciena Rihards ierindojoties 6. vietā, iesildoties otrajam braucienam gūst traumu un nevar turpināt sacensības. Georgs mēģinot uzlabot rezultātu peieļauj kļūdu un paliek beidzamais junioru grupā. Uzvar Itālijas sportists Christians Rondi.

Bērniem arī ir teicami rezultāti:

U8 open meitenēm: 1. vieta Laurai Melderei (SK Pantera),

U8 open puišiem:  4.vieta Miķelim Beļūnam (SK Virsotne).

U10 open meitenēm: 2. vieta Dārtai Bērziņa (SK Pantera),  3. vieta Elīzai Beļūnai (SK Virsotne)., 4. vieta Līvai Melderei(SK Pantera).

Nākošajā nedēļas nogalē sacensības turpinās Čehijas ciematā Vysoka Pec, kur piedalīsies vēl vairāk Latvijas sportistu.