18.un 19.septembrī 2 dienu garumā Spānijas pilsētā Hihonā (Gijon) norisinājās Eiropas Čempionāts skrituļslalomā, kurā piedalījās 163 dalībnieki (vecuma amplitūda te visai plaša – sākot no 2008.gadā dzimušiem bērniem līdz pat 1959. gadā dzimušiem master sportistiem) no dažādām Eiropas valstīm – Latvijas, Vācijas, Čehijas, Polijas, Slovākijas, Itālijas un, protams, pašas Spānijas. No Latvijas kopumā piedalījās 8 skrituļslalomisti: Loreta Reitere, Kristiāna Hartmane no SK Virsotne, Frīda Saļņikova no SK Pantera, Georgs Šmalcs no GS Sports, Dāvis Zvejnieks, Jurģis Zvejnieks, Rihards Allens un Kārlis Valinks no SK Virsotne.

Pirmajā dienā slaloma disciplīna un komandu brauciens. U16 grupā meitenēm Kristiāna Hartmane 33 sportistu konkurencē izcīna 10. vietu un Loreta Reitere 13. vietu. Frīda Saļņikova otrajā braucienā pieļauj kļūdu un tiek diskvalificēta. Uzvaru U16 meiteņu  grupā izcīna Vācijas sportiste. U16 puišiem – Jurģis Zvejnieks izcīna augsto 5. vietu atpaliekot no uzvarētaja 2,39 sekundes un Rihards Allens 7. vietu atpaliekot 3 sekundes. Kārlis Valinks pirmajā braucienā, diemžēl, pieļauj kļūdu un piedzīvo sāpīgu kritienu, no tālākajām sacensībām izstājoties. Dāvis Zvejnieks, startējot elites grupā starp Eiropas ātrākajiem braucējiem, izcīna 8. vietu, atpaliekot no uzvarētaja vācieša Jörg Bertsch par 3,25 sekundēm.

Latvijas sportistiem pirmajā dienā uz goda pjedestala kāpj Georgs Šmalcs– U16 puišu grupā izcīnot bronzas medaļu, atpaliekot par 0,72 sekundēm no divus gadus vecāka spāņu sportista un par 0,28 sekundēm no gadu vecāka itāļu sportista.

Komandu sacensībās Latviju pārstavēja Kristiāna Hartmane, Frīda Saļņikova, Jurģis Zvejnieks un Dāvis Zvejnieks, izcīnot augsto 4. vietu.

Otrajā sacensību dienā norisinājās Eiropas cempionāts skrituļslaloma milzu slaloma disciplīnā. U16 grupā meitenēm Kristiāna Hartmane izcīna 11. vietu, piekāpjoties uzvarētājai par 4,62 sekundēm un Loreta Reitere – 18. vietā, piekāpjoties ar 6,19 sekundēm divu braucienu summā. Frīda Saļņikova otrā brauciena beidzamajos vārtos diemžēl piedzīvo sāpīgu kritienu un no sacensībam izstājās.

Ar ceturto rezultātu U16 grupā finišē Jurģis Zvejnieks atpaliekot no uzvarētāja par 0,77 sekundēm. Rihards Allens ir 8. vietā, atpaliekot par 1,48 sekundēm un Kārlis Valinks pēc pirmajā dienā piedzīvotā kritiena ir 22. vietā, atpaliekot par 6,92 sekundēm no uzvarētaja. Elites grupā Dāvis Zvejnieks izcīna augsto 8 vietu, atpaliekot no sacensību uzvarētāja un šī gada Pasaules Kausa īpašnieka Sven Ortel par 1,82 sekundēm.

Latvijas sportistiem uz goda pjedestāla arī otrajā dienā kāpj Georgs Šmalcs, U16 puišu grupā izcīnot augstāko godalgu – zelta medaļu un savas vecuma grupas Eiropas čempiona titulu. Lielisks personīgs sasniegums un krietns pienesums Latvijas skrituļslidotāju saimei kopumā.

Šīs bija 2021. gada sezonas nosledzošās starptautiskās (WR) sacensības.
Novēlām arī turpmāk labus panākumus!

Raksta autors: Ivars Šmalcs