Barselonā notiekošajās Pasaules rollersporta spēlēs, kas vienlaikus ir arī pasaules čempionāts, pirmo sacensību dienu otrdienā aizvadīja Latvijas skrituļslalomisti. Augstāko rezultātu no mūsējiem sasniedza Miks Zvejnieks, kurš sacensībās kombinācijas disciplīnā izcīnīja sesto vietu.

Pirmās Pasaules rollersporta spēles tika aizvadītas pirms 2 gadiem Ķīnas pilsētā Naņdzjinā. Toreiz skrituļslalomā Kristaps Zvejnieks izcīnīja uzvaru slaloma disciplīnā, bet milzu slalomā un kombinācijā pie bronzas tika Miks Zvejnieks.

Otrās Pasaules rollersporta spēles iesākās jau pagājušajā nedēļā, bet šonedēļ savus startus aizvada skrituļslaloma pārstāvji, kuriem pirmajā dienā bija jāsacenšas kombinācijā (pirmais brauciens pa slaloma trasi, otrais pa milzu slaloma).

Pirmajā braucienā vīriešiem Miks uzrādīja piekto ātrāko laiku, līderim Moricam Domam no Vācijas zaudējot 0,82 sekundes. Tikmēr Dāvis Zvejnieks ieņēma 12. vietu. Otrajā braucienā, kur dalībnieki startēja apgrieztā rezultātu secībā, Dāvim finišu sasniegt neizdevās, bet Miks milzu slaloma trasē uzstādīja sesto rezultātu, atkāpjoties uz sesto vietu arī divu braucienu summā. Par sacensību uzvarētāju kļuva Doms, kuram Miks zaudēja 1,49 sekundes, bet pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma Doma tautieši Jorgs Bertš un Svens Ortels.

Sievietēm labāko rezultātu no Latvijas sportistēm sasniedza Ieva Meldere, kura palika 19. vietā, uzvarētājai zaudējot 13,15 sekundes. 22. vietā rezultātu tabulā ierindojās Marta Garā, bet Elizabete Šterna finišu nesasniedza.

Šodien skrituļslaloma sacensības Barselonā turpināsies ar milzu slaloma disciplīnu, bet turpinājumā sekos arī slaloms, paralēlais slaloms un komandu sacensības.

Vairāk informācijas:
Edgars Beļakovs
Latvijas Skrituļslidošanas federācijas preses sekretārs
Tālrunis: +371 20212525
E-pasts: Edgars.belakovs@gmail.com