Otrdienas vakarā 11.09.2018 Uzvaras parkā Rīgā Latvijas Skrituļslidošanas federācijas rīkotajā valsts čempionātā 10km distancē kopējā ieskaitē sievietēm uzvarēja 14 gadus vecā Agate Priedīte, bet vīriešiem, galvenajam favorītam Reinim Znotiņam nenostartējot tuvu savām spējām, pirmajam finiša līniju izdevās šķērsot Sandim Reinsonam.

Trīs nedēļas pēc Rīgas atklātā čempionāta pusmaratonā skrituļslidotāji atkal pulcējās Uzvaras parkā Rīgā, lai sacenstos Latvijas čempionātā 10km distancē. Par medaļām bērnu, jauniešu, junioru, pieaugušo un Master grupās kopā cīnījās 60 dalībnieki.

Vīriešiem 10km (10x1km) pirmā apļa sākumā aptuveni 30m pārsvaru pār pārējiem konkurentiem izveidoja Reinis Znotiņš, taču jau tā paša apļa beigās viņš samazināja ātrumu, kā rezultātā tuvākie trīs sekotāji viņu noķēra, pēc pirmā kilometra izveidojoties līderu četriniekam – Reinis Znotiņš, Lauris Bitenieks, Sandis Reinsons un Jānis Jurdžs. Tā viņi ar mainīgu tempu nobrauca līdz sestā apļa beigām, kad, septītajā aplī palielinoties tempam, no šī četrinieka pamazām sāka atkrist Reinsons. Kad jau šķita, ka godalgu sadalē palikuši vairs trīs skrituļslidotāji, astotajā aplī vadošie trīs “piebremzēja”, un Sandis viņus panāca. Pēdējā apļa beigu daļā nelielā haosā manīgāks par pārējiem bija junioru grupas pārstāvis Reinsons, kurš 200m pirms finiša bija izveidojis aptuveni 10m pārsvaru, ar ko pietika, lai noturētu pirmo vietu ar 0,16 sekunžu pārsvaru, neskatoties uz Znotiņa centieniem pašās beigās. Trešo vietu kopējā ieskaitē ieguva Lauris Bitenieks (+1 s), bet 1,36 sekundes aiz uzvarētāja ceturtais finišēja otrās vietas ieguvējs junioru konkurencē Jānis Jurdžs. Tikmēr trešā vieta pieaugušajiem tika Arvim Miezītim, bet trešais labākais junioru konkurencē izrādījās Edgars Ņezamovs.

Sievietēm, kā vēlāk izrādījās un kā to daudzi arī paredzēja, godalgoto vietu ieguvējas kopējā ieskaitē noskaidrojās pirmajā startā U14 grupas meiteņu starpā, kuras uzrādīja ātrākos laikus 10km no visām grupām. Vadošās piecas U14 grupas pārstāves – Agate Priedīte, Patrīcija Sniķere, Ance Kucina, Laura Jankovska, Anna Krūmiņa – turējās kopā visu distanci un cītīgi strādāja, turot augstu tempu, lai tieši viņas būtu tās, kas izcīnīs Latvijas čempionāta medaļas kopējā ieskaitē. Viņas visas finiša sprintā noskaidroja ātrākās, visām piecām satilpstot trešdaļā sekundes. Pēdējos simts metros lielāko ātrumu spēja nodemonstrēt Agate Priedīte (18:58,38), kura tad arī svinēja uzvaru, par 0,12 sekundēm apsteidzot savu sīvāko konkurenti Patrīciju Sniķeri. Pateicoties pareizai stratēģijai, trešo vietu izcīnīja Ance Kucina, bez godalgām šoreiz atstājot Lauru Jankovsku, kurai vienāds laiks ar piektās vietas ieguvēju un visjaunāko no šī līderu piecinieka Annu Krūmiņu.

Otrajā startā pieaugušo grupā Laima Kaufiņa ar Martu Garo centās darboties kopā, lai mēģinātu uzlabot jauniešu grupas laikus un pacīnītos par uzvaru. Pēc otrā un trešā apļa, kad viņas no jauniešu grupas meiteņu laika atpalika nemainīgi 12 sekundes, cerība saglabājās. Taču pēc 4.apļa deficīts sasniedza jau 20 sekundes un turpinājumā vēl pieauga, izgaisinot abām labākajām pieaugušo grupas pārstāvēm cerības par godalgām kopējā ieskaitē. Laima Kaufiņa finišēja pirmā (46 sekundes lēnāk nekā U14 grupas ātrākās piecas), par 7 sekundēm apsteidzot Martu Garo, bet vēl minūti un desmit sekundes lēnāka bija Laine Kreitāle. Juniorēm pirmo vietu ieguva Līva Kreitāle, kura par nepilnu sekundi apsteidza Elizabeti Račiku. Master grupās uzvaras svinēja bija Antra Zemīte un Pēteris Pētersons, kurš par trešdaļu sekundes bija ātrāks nekā V6 grupas pirmās vietas ieguvējs Ivars Vingris.

Pārējās grupās uzvaras izcīnīja – V2 (2004./2007.g.) Artūrs Miglinieks, V1 (2008./2010.g.) Rodrigo Šaudiņš un S1 Katrīna Krūmiņa.

Visi rezultāti: ŠEIT

Raksts: Ivars Bācis
Foto: ŠEIT

Atbildēt