
18. un 19. jūnijā, Čehijas pilsētiņā Vysoka Pec pie Jirkovas, notika Pasaules kausa skrituļslalomā 2. posms. Latvijas komanda tajā piedalījās ar rekordlielu 25 sportistu komandu no sporta klubiem GS Sports, SK Pantera un SK Virsotne. Sacensību trase ir leģendāra ar gandrīz 180 grādu līkumu trases pirmajā trešdaļā, to padarot īpaši grūtu tās izbraukšanai.

Sacensību pirmajā dienā CILA Cup sacensības milzu slalomā, kur sportisti ir sadalīti pēc vecuma grupām. U8 grupās meitenēm un puišiem ir tikai pa vienam sportistam. Un tie ir no Latvijas- Laura Meldere (SK Pantera) un Miķelis Beluns (SK Virsotne). U10 meitenēm 3. vietu izcīna Elīza Beluna (SK Virsotne), U12 meitenēm Estere Zivarte (SK Virsotne) arī 3. vietā. U14 meitenēm Estere Ausekle (SK Pantera) ieņem dalītu 2. vietu. Kristians Indriksons (SK Pantera) U14 puišu konkurencē izcīna 3. vietu un Renars Lazdiņš (SK Pantera) 4. vietu. Ričars Folkbergs (SK Pantera) šoreiz diemžēl paliek beidzamais savā grupā. Kristians Lazdiņš un Kristofers Borisovs 2. braucienā pieļauj kļūdas un tiek diskvalificēti.
Junioriem U16 grupās meitenēm Loreta Reitere (SK Virsotne) izcīna 2. vietu piekāpjoties uzvarētājai no Čehijas vien par 0,3 sekundēm. Estere Jansone un Annija Biezā (abas no SK Pantera) ierindojās attiecīgi 4. un 5. vietās.
Divi junioru U16 puiši kāpj uz pjedestāla. Uzvaru izcīna Georgs Smalcs (GS Sports) un godpilno 3. vietu ieņem viņa draugs Pauls Pēteris Prancāns (SK Pantera). Valters Bērzinš (SK Pantera) ieņem 8. vietu grupā.
Dāmu konkurencē uzvar Mona Heller no Vācijas. Mūsu Elza Saļņikova (SK Pantera) ierindojās 6. vietā, kā arī Frīda Saļņikova (SK Pantera) ieņem 13. vietu.
Vīriem uzvar Jörg Bertsch no Vācijas. Dāvis Zvejnieks (SK Virsotne) izcīna 6. vietu milzu slalomā. Viņa brālis Jurģis Zvejnieks ir 16. vietā un Mārtiņš Firsts (SK Pantera) paliek noslēdzošajā 24. vietā.
Kungiem Gatis Latkovskis (SK Pantera) paliek 5. vietā.
Galvenās sacensības, Pasaules kausa posms slalomā notiek svētdienā. Uz starta ir 17 Latvijas sportisti. 7 dāmas un 10 vīri.
Dinamiskās sacensībās, dāmām pirmās trīs vietas ieņem Vācijas sportistes Elea Borsig, Mona Heller un Manuela Schmohl. Labākā no mūsējām ir Frīda Saļņikova, kura izcīna 13. vietu no uzvarētājas atpakiekot par 9,1 sekundēm. Tālāk Annija Biezā un Estere Ausekle ir attiecīgi 25. un 26. vietās. Estere Jansone 28. vieta. Elza Saļņikova 2. braucienā pieļauj kļūdu, bet veiksmīgi finišē un ir 36. vietā. Loreta Reitere 2. braucienā tiek diskvalificēta.
Vīru konkurencē Dāvis Zvejnieks pirmo reizi savas karjeras laikā izcīna 3. vietu un kāpj uz pjedestāla. Uzvarētājs ir vācietis Jörg Bertsch un 2. vietas ieguvējs Maximillian Löw . Vēl labāko desmitniekā ir latvietis Georgs Šmalcs, kurš izcīna 10. vietu. 12. vieta Jurģim Zvejniekam, 22. vieta Paulam Pēterim Prancānam, 29. vieta Kristoferam Borisovam, 32. vieta Ricardam Fokbergam, un noslēdzošā 35. vieta Gatim Latkovskim. Kristians Indriksons un Valters Bērziņš pēc pieļautajām kļūdām tiek diskvalificēti.
Rakstu sagatavoja Ivars Šmalcs.
Sacensību karuselis turpināsies pēc divām nedēļām vācijas pilsētā Degmarn. Pēc tam uzreiz sportisti pārceļās uz Spāniju, Barselonu, kur notiks Pasaules čempionāts skrituļslaloma dažādās disciplīnās.