Otrdienas vakarā Uzvaras parkā Rīgā tika aizvadīts SK “ASI” rīkotā lielākā skrituļslidošanas seriāla “Skibox balva” 4.posms, dalībniekiem otro reizi šosezon sacenšoties 500m sprintā, kur tika veikti divi braucieni. Pieaugušo grupā vīriem divu braucienu summā uzvaru izcīnīja Lauris Bitenieks, pēc ilgiem pārtraukumiem otrajā vietā atstājot Reini Znotiņu, kurš šoreiz ar pilnu atdevi nestartēja. Taču visātrāko laiku uzrādīja labākais juniors Jānis Jurdžs. Sievietēm kā parasti ātrākās bija jaunietes, kuru vidū šoreiz pirmo vietu ieguva Patrīcija Sniķere.

Ja lietainie laika apstākļi bija atstājuši iespaidu uz dalībnieku daudzumu, jo šoreiz dalībnieku skaits nepārsniedza simtu, tad lietus nebija iespaidojis skatītājus, kuru vidū bez ierastajiem dalībnieku vecākiem varēja redzēt arī jaunus skrituļslidošanas sacensību interesentus. Otrdienas vakarā skrituļslidotāji “Skibox balvā” otro reizi sezonā sacentās 500m sprintā, šo te distanci veicot divas reizes un abos braucienos uzrādītos laikus summējot. Slapjais segums skrituļslidotājus darīja piesardzīgākus, līdz ar to uzrādītie laiki bija daudz lēnāki nekā jūnijā, kad tika aizvadīts otrais posms un pirmais sprints šajā sezonā.

Vīriešiem pieaugušo grupā savas spējas nerādīja Latvijas vadošais skrituļslidotājs Reinis Znotiņš, līdz ar to pirmajā braucienā pirmais finiša līniju šķērsoja Lauris Bitenieks, kuram otrajā braucienā, kaut arī sanāca vien trešā vieta, posmā tik un tā Lauris izcīnīja uzvaru, jo pirmajā braucienā bija krietni priekšā pārējiem. Reinis Znotiņš abas reizes finišēja otrais, kāds bija arī posma kopvērtējumā. Neskatoties un negaidīto uzvaru otrajā braucienā, Artis Ivo Pencis posmā ieguva trešo vietu, aiz trijnieka atstājot Kasparu Krastiņu. Tikmēr pēc pirmajā braucienā salauztā riteņa diemžēl izstāties bija spiests Sandris Šnore. Iepriekšējos posmos lielu interesi izraisījušajā sieviešu pieaugušo grupā šoreiz nebija ieradusies neviena dalībniece.

Junioriem diemžēl izpalika gaidītais duelis starp abiem kopvērtējuma līderiem, jo Haralds Dernovs nestartēja. Toties Jānis Jurdžs tik un tā spēja uzrādīt labāko laiku no visām grupām (2:07,51). Viņš bija nepārspēts sprintā junioriem arī pirms diviem mēnešiem, kad Jānim nedaudz tuvāk laika ziņā bija vakardienas otrās vietas ieguvējs Sandis Reinsons. Juniorēm piedalījās tikai viena dalībniece Linda Kalvāne.

Ja junioriem izpalika duelis par uzvaru, tad meitenēm jauniešu grupā varēja vērot Patrīcijas Sniķeres cīņu ar Agati Priedīti. Sezonas pirmā sprinta uzvarētāja Agate, lai arī centās un sastādīja sīvu konkurenci, tomēr nespēja nevienā no braucieniem apsteigt Patrīciju, kurai līdz ar to izdevās revanšēties. Gandrīz pusminūti divu braucienu summā abām piekāpās trešās vietas ieguvēja Elizabete Račika.

Master grupā vīriešiem otrajā braucienā posma uzvarētāju Pēteri Pētersonu tomēr par pussekundi apsteidza pirmajā braucienā kļūmi piedzīvojušais Ģirts Jankovskis, kamēr otrajā un trešajā vietā posmā ierindojās Ivo Pušņins un Didzis Tolmanis. Sievietēm Master grupā pēc piekāpšanās Evijai Graumanei spraigā cīņā pirmajā braucienā Denisa Druka-Jaunzeme otrajā braucienā bija priekšā Evijai ar lielāku pārsvaru un izcīnīja uzvaru. Ja meitu duelī jauniešu grupā šoreiz pārāka bija Sniķeru ģimenes atvase, tad mammām Master grupā par trešo vietu Inga Priedīte pārspēja Gunitu Sniķeri. Tikmēr vīriešiem Master50+ grupā Gunāram Laurim šoreiz konkurenti neieradās.

Raksts: Ivars Bācis

Foto: Dainis Krauja (Skatīt ŠEIT / Skatīt FACEBOOK)

Atbildēt