Otrdienas vakarā Uzvaras parkā Rīgā notikušajā lielākajā Latvijas skrituļslidošanas seriāla „Skibox balva” otrajā posmā 10km distancē vīriešiem uzvaru izcīnīja Reinis Znotiņš, kurš pagājušo svētdien uzvarēja arī Igaunijas maratonā, bet sievietēm, spraigā finiša sprintā pārspējot Igaunijas maratona uzvarētāju dāmu konkurencē Agati Priedīti, pirmo vietu ieguva Arta Irbe.

Jūnija pašās beigās pirmajā posmā dalībnieki sacentās sprintā, bet vakar skrituļslidotājiem vajadzēja sacensties garākā distancē, pašiem mazākajiem U7 un U9 grupas pārstāvjiem veicot 750m, U11 grupai un fitnesa grupām mērojot 3km, U13 grupai pievārējot 5km, bet lielāko grupu (jaunieši, juniori, pieaugušie, masteri) dalībniekiem skrituļojot 1km apli desmit reizes (10km). Arī šoreiz dalībnieku skaits visās grupās kopā sniedzās pāri astoņdesmit.

Vīriešiem sākumā vadošajā grupā atradās seši skrituļslidotāji, bet pēc pirmajiem trim apļiem (3 km) līderu grupā atradās vairs četri – Reinis Znotiņš, Lauris Bitenieks, Sandris Šnore un pirmajā posmā nestartējušais Sandis Reinsons. Daži pirmie mēģinājumi aizbēgt no konkurentiem Reinim Znotiņam neizdevās, taču septītā apļa beigās (7 km) viņam līdzi turēt spēja vien Lauris Bitenieks, bet vairāku desmitu metru attālumā atradās Sandris Šnore ar vadošo junioru Sandi Reinsonu. Noslēdzošajos trijos apļos Znotiņš pakāpeniski attālinājās no Bitenieka, svinot kārtējo panākumu, bet Laurim vēlreiz esot otram labākajam (+10 sekundes). Lai arī cīņā par trešo vietu sestajā aplī Šnore izveidoja aptuveni 50m pārsvaru pār Reinsonu, pēdējos trīs apļus viņi nobrauca kopā, finišā par ceturtdaļsekundi ātrākam esot Sandrim (+27 s) un pēc viena posma pārtraukuma atgriežoties trijniekā. Līdz ar to Reinsons, kurš svētdien izcīnīja otro vietu aiz Znotiņa, Skibox balvas otrajā posmā nebija vēl kārtīgi atjaunojies un finišēja ceturtais, bet tika pie pirmās vietas junioru konkurencē.

Pieaugušo konkurencē pirmā posma trešās vietas ieguvējs Oskars Pundurs šoreiz ieņēma ceturto vietu (+1:46), bet jūnija beigās nestartējušais Arvis Miezītis bija piektais (+1:55) savā vecuma grupā. Septītais finiša līniju sasniedza otrs labākais juniors Artūrs Miglinieks, kurš atšķirībā no pirmā posma, kur pats savas kļūdas dēļ piekāpās Arnim Priedītim, šoreiz bija priecīgs par otro vietu junioru konkurencē, lai arī Reinsonam piekāpās nepilnas divas minūtes. Tūdaļ aiz Miglinieka finišā ieradās un lielisku sniegumu parādīja labākais Master grupas pārstāvis Dmitrijs Krivko, gandrīz par 50 sekundēm apsteidzot līdzšinējo Master grupas līderi Ģirtu Jankovski, kuram cieši sekoja trešās vietas ieguvējs Master grupā Pēteris Pētersons.

Arī sievietēm pirmajā distances daļā izveidojās līderu kvartets – Arta Irbe, Agate Priedīte, Anna Krūmiņa un Ance Kucina, kas pēc pusdistances jeb 5km bija sadalījies divos duetos – Irbe ar juniori Priedīti priekšplānā un abas jaunietes Kucina ar Krūmiņu cīņā par trešo vietu kopējā ieskaitē. Ar katru apli atstarpe starp šiem duetiem palielinājās, bet dueti nesadalījās, tādējādi pirmās un trešās vietas liktenis kopējā ieskaitē noskaidrojās finiša sprintā. Lai arī lielākas izredzes saistījās ar Priedīti, tomēr izpaudās Agates nogurums pēc svētdienas uzvaras Igaunijas maratonā, kur lielu daļu viņa veica vienatnē. Līdz ar to labākajai juniorei nācās samierināties ar otro vietu, piekāpjoties 0,14 sekundes uzvarētājai Artai Irbei, kuras panākuma pamatā liela daļa bija arī pašas lieliskais sniegums. Nepilnu minūti vēlāk abu jauniešu duelī aptuveni 70m līdz finišam Annas Krūmiņas ātrumam vairs nespēja sekot Ance Kucina, tāpēc pagājušā gada U13 absolūtā līdere un jūnija beigās sprintā 3.vietu ieguvusī Krūmiņa varēja svinēt uzvaru, bet Ancei otro posmu pēc kārtas nācās samierināties ar otro vietu, jo pirmajā posmā viņu apsteidza vakar nestartējusī Laura Jankovska. Piektā kopējā ieskaitē finišēja kādu laiciņu „Skibox balvā” nestartējusi meistarīgā veterāne Antra Zemīte (+2:11), bet sešinieku noslēdza trešā labākā jauniete Ance Grosberga +3:12).