Otrdienas vakarā, 15.septembrī, Uzvaras parkā Rīgā notikušajā Latvijas čempionātā skrituļslidošanā 500m sprinta distancē vīriešiem pārliecinošu uzvaru svinēja Reinis Znotiņš, tuvākos konkurentus apsteidzot par vairāk nekā divām sekundēm bet sieviešu konkurencē ātrāko laiku uzrādīja jauniešu grupas pārstāve Laura Jankovska.

Znotiņš un Jankovska uzvar Latvijas čempionātā sprintā skrituļslidošanā
Foto: Dainis Krauja

Nedēļu pēc noslēdzošā ceturtā posma lielākajam skrituļslidošanas seriāla “Skibox balva” turpat Uzvaras parkā Rīgā norisinājās šī gada trešais Latvijas čempionāts skrituļslidošanā, dalībniekiem noskaidrojot ātrākos sprinterus 500m distancē.

Vīriešiem jau no paša starta lielu ātrumu uzņēma galvenais favorīts Reinis Znotiņš un pamazām virzījās prom no pārējiem dalībniekiem, finišā pārsvaram sniedzoties pāri divām sekundēm. Reinis 500m veica 50,06 sekundēs un izcīnīja trešo zelta medaļu šogad, jo bija ātrākais arī 1.augustā 5km un 16.augustā maratona distancē. Tāpat kā pirms pusotra mēneša turpat Uzvaras parkā 5km atkal par otro vietu cīnījās Lauris Bitenieks un Sandris Šnore, šai cīņai šoreiz esot daudz sīvākai. Pretēji sezonas pirmajai pusei, kur labāks bija Lauris, un kā jau pēdējās pāris nedēļās ierasts, šajā duelī virsroku ņēma Sandris, revanšējoties Laurim par piekāpšanos 5km distancē. Netālu no trijnieka finišēja Oskars Pundurs, bet piecinieku noslēdza nupat laulības ostā iestūrējušais Kaspars Krastiņš, kura sieva Rita bija vienīgā pieaugušo grupas dalībniece sievietēm.

Labākais Junioru konkurencē (2002.-2004.), kā jau to varēja sagaidīt, bija Sandis Reinsons (52,60), kurš tikai 0,02 sekundes zaudēja trešā laika uzrādītājam pieaugušo grupā Biteniekam. Sandis bija labākais junioriem arī augusta vidū maratonā, tikai 2 sekundes piekāpjoties Znotiņam, bet augusta sākumā 5km tika diskvalificēts. Sudraba medaļas ieguvējs un jaunākais no visiem junioriem Artūrs Miglinieks atpalika 2,21 sekundi, bet vēl nepilnas divas sekundes vēlāk finišēja bronzas medaļas ieguvējs un “Skibox balvas” 1.posma uzvarētājs Arnis Priedītis.

Gandrīz identiski, tikai citā braucienā, ar Priedīti nostartēja labākais jauniešu grupas (2005.-2007.) pārstāvis Ralfs Konrads, kurš aiz sevis otrajā un trešajā vietā atstāja Rodrigo Šaudiņu un Aleksandru Čajkovu. Master grupā spraigā finiša spurtā pārsteigumu sarūpēja Juris Pencis, par 0,10 sekundēm apsteidzot grupas līderi Ģirtu Jankovski, bet trijnieku noslēdza Imants Sakss. U12 grupā, kas bija jaunākā, kur tika sadalītas čempionāta medaļas, ātrākais bija Edvarts Vācietis, bet ierastajā duelī par otro vietu pretēji “Skibox balvas” noslēgumam, Kārlis Lejstrauts pārspēja Ričardu Liepiņu, kurš Kārli bija apsteidzis “Skibox balvas” 3. un 4.posmā.

Sievietēm labākie rezultāti tika uzrādīti jauniešu konkurencē, kur no paša sākuma vadībā izvirzījās Laura Jankovska, kuru mēģināja ķert Ance Kucina, taču pēdējo divu “Skibox balvas” uzvarētāja šoreiz līdz pirmajai vietai neaizsniedzās, piekāpjoties ātrākā laika uzrādītajai Laurai (55,71) 0,40 sekundes. Divas sekundes aiz uzvarētājas finišēja Anna Krūmiņa, līdz ar to pirmajam trijniekam esot identiskam kā 5km distancē. Ja 5km absolūtā vērtējumā ātrākā bija labākā juniore Agate Priedīte, tad šoreiz Agate, kaut arī kārtējo reizi uzvarēja junioru grupā, tomēr kopējā ieskaitē uzrādīja 3.laiku, citā braucienā startējušajai Jankovskai piekāpjoties par gandrīz pusotru sekundi (57,12). Agatei pirmajā apļa pusē centās turēties līdzi otrās vietas ieguvēja Līva Kreitāle.

Master grupā, šoreiz nestartējot 5km uzvarētājai Antrai Zemītei, uzvaru svinēja Daiga Gavariņa, kura finiša taisnē pārspēja pusdistanci vadībā turējušos Denisu Druku-Jaunzemi, kurai vēl viena sudraba godalga tāpat kā vēl viena trešā vieta tika Evijai Graumanei. U12 grupā toni noteica jaunākās, ikdienā “Skibox balvā” U11 grupā startējošās meitenes, esot ātrākas par U13 grupas pārstāvēm. Dominanci atkal izpauda Ronja Ozola, kura tuvākās sekotājas apsteidza par vairāk nekā trim sekundēm un uzrādīja krietni ātrāku laiku nekā sava vecuma puiši. Cīņā par otro vietu lielāko daļu priekšā nobrauca Anna Livčāne, bet finiša taisnē viņai garām aizgāja Katrīna Krūmiņa, kura tad arī ieguva otro vietu. Tādējādi Katrīna ar Annu samainījās vietām, kādas bija 5km pirms pusotra mēneša.

Raksts: Ivars Bācis (sportacentrs.com)