Vakar, 18. jūlijā, Ikšķilē tika aizvadītas šīs sezonas pirmās skrituļslalomā sacensības Latvijā – Latvijas kausa pirmais posms. Elites grupās uzvaras izcīnīja Dāvis Zvejnieks un Ieva Meldere.

Pēc sacensību azarta un tikšanās ar draugiem un konkurentiem noilgojušies bija visi sportisti sākot no mazākajiem U8 grupiņas dalībniekiem līdz pat elites sportistiem, kas nozīmēja lieliski pavadītu laiku izcilā kompānijā. Sacensībās Peldu ielā, kurā skrituļslalomisti startēja pirmoreiz (savulaik Ikšķilē skrituļslaloma sacensības tika aizvadītas Ābolu ielā.), uz starta stājās 70 U8, U10, U12, U14, U16, elites un meistaru grupu skrituļotāji no trīs valstīm – Latvijas, Igaunijas un Polijas.

Mazākajā U8 (2013. un jaunāks dzimšanas gads) grupiņā pie uzvarām tika Tīna Oliņa un Anrī Grīnbergs, savukārt U10 (2012. un 2011. g. dzimušie) uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Nikola Grīnberga un Miks Oliņš.

U12 (2010. un 2009. g. dzimušie) grupā ātrākā bija Līva Latkovska, bet puišiem Ikšķilē uzvaru ieguva Kristiāns Indriksons. Nākamajā vecuma grupā (2008&2007) starp meitenēm labāko laiku divu braucienu kopsummā uzrādīja Eleonora Dombrovska, bet zēniem ātrākais bija Georgs Šmalcs. U16 (2006&2005) grupā uzvaras izcīnīja Patrīcija Ansonska un Emīls Indriksons. Savukārt meistariem, kuri šoreiz bija pārstāvēti tikai vīru kategorijā, pie uzvaras tika Polijas pārstāvis Boguslavs Topoļskis.

Elites grupā sievietēm divu braucienu summā ātrākā bija Ieva Meldere, kura aiz sevis atstāja polieti Karolīnu Ratajčiku (+1,17 sekundes) un Elizabeti Šternu (+3,13s). Vīriešiem abos braucienos labāko laiku uzrādīja Dāvis Zvejnieks, taču Roberts Briška atpalika vien par pāris sekundes desmitdaļām katrā braucienā, summā zaudējot 0,47 sekundes. Trešajā pozīcija ierindojās Pauls Oliņš, kurš uzvarētājam zaudēja 7,24 sekundes.

Fināla braucienā, kuram kvalificējās 20 labākās meitenes un 20 puiši neatkarīgi no grupas, un, kurš tika apbalvots atsevišķi, sievietēm uzvaru guva Ieva Meldere, bet goda pjedestāla atlikušās vietas ieņēma poliete Ratajčika un Patrīcija Ansonska. Vīriem Roberts Briška revanšējās Dāvim Zvejniekam, par 0,16 sekundēm finišā izcīnot uzvaru. Uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Polijas skrituļslalomists Topoļskis (+0,93 sekundes).

Sacensības organizēja sporta klubs “Virsotne” sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību, Latvijas Skrituļslidošanas federāciju un citiem atbalstītājiem.

Raksta autors – Edgars Belakovs

Foto galeriju meklētŠEIT