Nozīmīgākais sacensību seriāls Baltijas valstīm ir atklāts: 5.jūlijs Elva – Filter Rullituur – Igaunijas ātrskrituļslidošanas kausa 1.posms, kurā tradicionāli piedalās arī mūsu Latvijas ātrskrituļslidotāji.

Maratona distance: 42 km, 4 apļi – pirmajā aplī garā vagonā (peletonā) kopā brauc igauņi un mūsu sportisti, otrajā aplī jau notiek izretošanās, trešajā – Latvijas labākais ātrskrituļslidotājs, šī gada Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas absolvents Reinis Znotiņš izvirzās vadībā, un ceturto apli Reinis nobrauc mierīgi kā vadošais sportists un visas maratona distances absolūtais uzvarētājs. Otrā vieta Sandim Reinsonam,  sestais – Lauris Bitenieks. Kopā uz starta izgāja 62 vīrieši.

Sievietēm maratona distancē tūliņ pēc starta, uz neilgu laiku, izveidojas grupiņa ar 3 dāmām – Agate Priedīte, Kristīne Kalev un Arta Irbe. Pārējos apļos diemžēl Arta atkrīt un cīņa līdz finišam notiek igaunietei Kristīnei ar mūsu Agati, bet finišā mazliet veiklāka šoreiz ir Krīstīne Kalev, otrajā vietā atstājot Agati Priedīti. Savā vecuma grupā Agate ir pirmā. Labs pirmais šī gada maratona starts arī pārējām Latvijas spēcīgākajām maratonistēm – 5.vieta kopvērtējumā un 3.vieta savā vecuma grupā Martai Garā, attieicīgi 7.un 5.vieta Artai Irbei, 9. un 2.vieta Antrai Zemītei. Kopā uz starta izgāja 21 sieviete.

Pusmaratons latvietei Laurai Jankovskai veiksmīgs – 1.vieta kopvērtējumā un arī savā grupā. Savukārt viens no vīriešu favorītiem Artūrs Miglinieks šoreiz stipri piekāpjas spēcīgajam igaunim Karlam Laasbergam par 2 minūtēm. Karls distanci beidz vienatnē bez konkurences, atstājot Artūru 2.vietā. Meitenēm 2.vieta Annai Krūmiņai.

10km distancē startā pārliecinoši izraujas Rodrigo Šaudiņš un visu distanci nobrauc esot vadībā. Rodrigo Šaudiņš 1.vieta, Ričards Liepiņš 2.vieta, Darens Ozols 3.vieta un Kārlis Lejstrauts 4.vieta. Meitenēm 1.vieta Katrīna Krūmiņa, 2.vieta Ronja Ozola, 3.vieta Anna Livčāne, kura ir jaunākā dalībniece starp savām konkurentēm un 4.vieta Sofija Sniķere. Letiņiem pirmās 8 vietas no 37 dalībniekiem 10 km distancē. MALAČI!!!

Nākošais posms 19.jūlijā Kuusalu un noslēgums 16.augustā Tallinā, kas vienlaicīgi būs Latvijas čempionāts maratona un pusmaratona distancēs.

Foto galerija – ŠEIT
Rezultāti – ŠEIT