Pirmdien, 15. februārī, pasaules vadošais frīstaila skrituļslidošanas medijs “Be-Mag” paziņoja jomas gada balvas nomināciju uzvarētājus, starp kuriem pārliecinoši izvirzījies latviešu skrituļslidotājs Nils Jansons, iegūstot uzvaru galvenajā nominācijā – gada skrituļslidotājs.

<Pārpublicēts no www.jauns.lv>

“Be Mag” ir pasaules vadošais frīstaila skrituļslidošanas medijs, kas darbojas kopš 1996. gada. “Be-Mag Awards 2020” balsošanā par nominantiem piedalījās visa skrituļslidotāju komūna. Latvietis Nils Jansons (28) saņēma atzinību un uzvarēja 7 nominācijās:

  • Gada skrituļslidotājs;
  • Gada stilīgākais skrituļslidotājs;
  • Gada ietekmīgākais skrituļslidotājs;
  • Gada filma: Nila Jansona un Bobija Spasova filma “Got Game”;
  • Gada komanda: Nila Jansona pārstāvētā “Roces”;
  • Gada produkts: kompānijas “Roces” skrituļslidu modelis “Fifth Element Nils Jansons Breeze”;
  • Gada video: “Fifth Element Nils Jansons Breeze” promo

Frīstaila skrituļslidošana aizsākās 20. gadsimta astoņdesmitajos gados un kopā ar Inline skrituļslidošanas popularitāti bija viens no straujāk augošajiem ekstrēmajiem sporta veidiem. Pateicoties skrituļslidu sacensību panākumiem ASV televīzijā, 1995. gadā radās “X-Games” projekts, kas šobrīd ir sava veida ekstrēmo sporta veidu olimpiāde, taču skrituļslidošanasceļi ar šo pasākumušķīrās2005. gadā. Kopš tā laika frīstailaslidošana attīstās dzīvesstila līmenī, vairāk kopjot kultūru, nevis tiecoties pēc rekordiem. Tādēļ šāda globālās komūnas atzinība ir viens no augstākajiem sasniegumiem.

Nils Jansons: “2020. gads iesākās fantastiski – nofilmējām skrituļslidu reklāmu Sicīlijā, tam sekoja 2. vieta prestižajās “Winterclash” sacensībās Nīderlandē, bet tad pandēmija mainīja atlikušā gada plānus. Tas sniedza iespēju vairāk darba ieguldīt video tapšanā. Vislielākais paldies jāsaka brālim Mārtiņam Jansonam par lielisko darbu pie “Breeze” un “E-Fise” projektiem. Viss ir bijis iespējams, pateicoties draugu un ģimenes atbalstam. 2021. gadā turpinu trenēties, koncentrējos uz labu veselību un plānoju nākamos projektus. Šobrīd strādāju ar sponsoriem “Roces” pie jauna skrituļslidu modeļa 2021. gadam.”

Novērtējumu ieguva arī fotogrāfs Kaspars Alksnis, kuru ierindoja 3. vietā. Nila un Kaspara kopīgi rīkotās skrituļslidošanas sacensības VEF Kvartālā “A.L.N.I.S. 2020” ieguva 3. vietu starp gada pasākumiem.

Fotogrāfs Kaspars Alksnis: “Patiesību sakot, pārsvarā visas manas ekstrēmo triku bildes no 2020. gada ir ar Nilu, jo vairāku gadu laikā esam veiksmīgi attīstījuši produktīvu un kvalitatīvu sadarbību. Pie tam man patīk Nila profesionālā pieeja skrituļslidošanai, kas man ir tikpat svarīga, kad fotografēju. Kad runājām par 2020. gadu, tad ātri vien sapratām, ka šis gads nebūs nekāds izņēmums, lai žēlotos un sēdētu bezdarbībā. Ceļojām, kad to varējām, un realizējām projektus tepat Latvijā, kad viss vēl bija kaut cik atļauts.”

2020. gads ieviesa izmaiņas arī klātienes pasākumos. Globālās sacensības “FISE” rīkoja video sacensības “E-FISE” interneta vidē, kurās Nilam kārtējie panākumi:

1. vieta ielu disciplīnā:

3. vieta skeitparku disciplīnā: