Sestdien, 18. Jūnijā tika aizvadīts šī gada trešais Latvijas Čempionāts skrituļslidošanā. Šoreiz sacensības tika aizvadītas individuāli, veicot 5 KM distanci Siguldā – Fischer slēpošanas centrā. Neskatoties uz nelabvēlīgajiem laikapstākļiem rīta stundās, kad sportistiem nācās iesildīties pa mitru un slidenu asfaltu, sacensību diena un starti izvērsās sausi un jaudīgi.

Sacensībās piedalījās 48 sportisti – sākot no U13 grupas, līdz pat 60+ grupai.

Jaunākajā U13 grupā uzvaras laurus plūca Anna Daniela Livčāne, aiz kuras sekoja Līva Baumane un Nora Sloka. Savukārt U13 puišu konkurencē TOP3 – Kārlis Lejstrauts, Mārtiņš Baumanis un Martins Turlajs.

            U15 grupa šajās sacensībās bija maz pārstāvēta – viens dalībnieks meiteņu grupā, viens puišu grupā, attiecīgi – Marta Lejstrauta(1.v) un Dāvids Leonards Siliņš(1.v) cīnījās paši ar sevi un centās uzrādīt pēc iespējas labāku laiku, lai ir ko salīdzināt citās reizēs.

            Junioru grupa viennozīmīgi ir spēcīgākā grupa Latvijā starp sieviešu sportistēm dotajā brīdī. Lai arī teorētiski meitenes skaitās kā juniores, tad tehniski līmenis ir pielīdzināms Elites spēkiem, lai pieklājīgi konkurētu arī starptautiski. TOP3 5KM distancē – Laura Jankovska (1.v), Agate Priedīte (2.v), Ance Kucina (3.v).  Puišu konkurencē TOP3 skrituļotāji ir spēkos ļoti līdzvērtīgi, bet individuālajā sacensībā, kur cīņa notiek ar sevi un trasi (neveidojot aizvēja vagonus), ātrākais bija Gustavs Vācietis, aiz kura seko – Rodrigo Šaudiņš, Ralfs Konrads.

            Varenajā Elites grupā šobrīd mums ir tikai vīriešu pārstāvniecība, jo sievietes šajā vecuma kategorijā netika pārstāvētas. Bez lieliem pārsteigumiem, tomēr ar pāris aukstajiem sviedriem, Reinis Znotiņš ir uzvarējis 5KM distancē, kļūstot par Latvijas Čempionu, bet aiz sevis kā otro atstājot tikai par 5 sekundēm Sandi Reinsonu. Savukārt trešajā vietā Sandris Šņore.

Pārējo grupu TOP3 –
U40 S ( Irina Grīnberga, Elīna Lubiņa)
U40 V (Arvis Miezītis, Kaspars Valtmanis, Oskars Matisons)

U50 S (Dina Kalandarova, Natālija Siliņa, Alise Balode)
U50 V (Kaspars Siliņš, Dmitrijs Krivko, Pēteris Pētersons)
U60 S (Lelde Vancoviča)
60+ V (Andris Krauja, Gunārs Lauris)

Rezultāti PDF failā – ŠEIT (pa grupām), ŠEIT (visas grupas)

Apsveicam!

Jau nākamās Latvijas Skrituļslidošanas federācijas (LSSF) sacensības norisināsies 31. jūlijā Mežgarciemā, kur tiks aizvadīts Latvijas Čempionāts 10KM distancē. Neizpaliks arī bērnu braucieni un tautas klases brauciens – bez Latvijas Čempionāta ieskaites šajā pašā dienā un trasē. Informācija sekos!