Šī gada ekstrēmākais sporta notikums ir gandrīz klāt – Pasaules kausa posms skrituļslalomā jau 30.-31.Jūlijā!

Sestdienā norisināsies sacensības visām vecuma grupām, savukārt svētdien aizvadīsim Pasaules kausa posmu skrituļslalomā, pulcējot šī sporta veida labākos sportistus!
Nolikums- ŠEIT

Jau šajā mēnesī, 30. un 31. jūlijā, Ikšķilē, otro reizi vēsturē Latvijā norisināsies pasaules kausa posms skrituļslalomā, sacensībām pie mums atgriežoties pēc 10 gadu pārtraukuma. Tajās uz starta starp galvenajiem favorītiem stāsies arī vairāki Latvijas sportisti, kuri kā mājinieki noteikti mēģinās cīnīties par augstākajām vietām.

Skrituļslaloms ir ļoti ātrs un dinamisks sporta veids, kuram ir daudz līdzību ar kalnu slēpošanu, vienīgi slēpes un sniegs tiek iemainīts pret skrituļslidām un kalniņu ar labi asfaltētu segumu. Sportistu ātrums trasē sasniedz 50 km/h, līkumojot starp vārtiem, kuru atstarpes ir vien pāris metru.

Latvijā skrituļslaloms ir pazīstams jau aptuveni 20 gadus, kuru laikā Latvijai izdevies sasniegt pašus augstākos rezultātus gan pasaules un Eiropas čempionātos, gan pasaules kausa posmos, tomēr līdz šim vienīgais PK posms Latvijā norisinājās pirms 10 gadiem – 2012. gadā, kad sportisti sacentās pie Siguldas esošajā Lorupes gravā.

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē, 30. un 31. jūlijā Ikšķilē norisināsies 2022. gada pasaules kausa sezonas ceturtais posms. Sacensības sestdienā sāksies ar BTA kausa izcīņu, kas paralēli būs arī pasaules ranga ieskaites sacensības, tajās startējot dalībniekiem visās vecuma grupās, savukārt svētdienā gaidāms galvenais notikums – PK sezonas ceturtais posms. Kopumā sacensībās uz starta stāties plāno vairāk kā 120 dalībnieki no vismaz 8 valstīm.

Sacensību organizatoru pārstāvis Miks Zvejnieks stāsta: “Pagājuši daudzi gadi, lai šī sporta veida augstākā līmeņa sacensības atkal atgrieztos Latvijā! Pēdējos 3 gadus veiksmīgi esam sadarbojušies ar Ogres novadu, Ikšķiles pilsētu un Peldu ielā pie estrādes rīkojuši gan Latvijas kausa, gan Latvijas čempionāta sacensības. Esam ieguldījuši daudz darbu un enerģiju, lai Jūlija izskaņā visiem ekstrēmā sporta veida piekritējiem būtu iespēja vērot aizraujošas sacensības ar spicākajiem sportistiem no vairāk kā 8 valstīm.”

“Pēdējo gadu laikā skrituļslalomistu skaits no Latvijas ir izaudzis līdz pat 100 dalībniekiem, līdz ar to varam droši teikt, ka skrituļslaloms Latvijā ir drošās rokās un jau drīzumā mūsu jaunieši atkal būs gatavi cīnīties par augstākajām vietām pasaules elitē!” piebilst Miks Zvejnieks.

Sacensībās laipni gaidīti gan Ogres novada iedzīvotāji, gan novada viesi, lai kopīgi atbalstītu un līdzi justu Latvijas sportistu startiem, turklāt ieeja sacensībās būs bez maksas. Tie, kuri tomēr nevarēs ierasties Ikšķilē, sacensības varēs vērot tiešraidē TV4 televīzijas kanālā, kā arī citās straumēšanas platformās.

2022. gada pasaules kausa 4. posma Ikšķilē organizēšana ir iespējama pateicoties atbalstam, ko nodrošina Ogres novads, BTA Vienna Insurance Group, Sporta klubs “Virsotne”, K-Uguns, Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un Zinātnes ministrija, Latvijas Skrituļslidošanas federācija, Jusan Print, My Skin, Kokmuiža&Gardu Muti un World Skate. Sacensības tiek līdzfinansētas no valsts budžeta līdzekļiem.

Edgars Beļakovs – sportacentrs.com