Vakar, 30.jūnijā, Uzvaras parkā Rīgā ar pirmo posmu sākās Latvijas lielākais skrituļslidošanas seriāls “Skibox balva”, ko rīko sporta klubs “ASI Skibox”, SS “Arkādija” un Latvijas Skrituļslidošanas federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu. Pirmajā posmā dalībnieki, kuru skaits visās grupās kopā sniedzās pāri astoņdesmit, sacentās 1km sprintā, uzvaru svinot galvenajam favorītam Reinim Znotiņam.

Ņemot vērā notikumus Latvijā un pasaulē un sacensību aizliegumu, šogad lielākais skrituļslidošanas seriāls Latvijā sākās nevis maijā, bet tikai jūnija pašā izskaņā. Pirmajā no četriem paredzētajiem posmiem skrituļslidotājiem vajadzēja sacensties sprintā, pašiem mazākajiem U7 un U9 grupas pārstāvjiem veicot 500m (2x250m), bet pārējām visām grupām sacenšoties 1km (2x500m) distancē. Ņemot vērā negaisu un lietu neilgi pirms sacensību sākuma, dalībnieku skaits šoreiz nepārsniedza simtu.

Pieaugušo grupā vīriešiem, lai arī startēja pieci dalībnieki, sanāca diezgan spēcīgs sastāvs. Pirmo apli vadošais četrinieks veica kopā, priekšplānā esot Laurim Biteniekam. Otrā apļa vidū Reinis Znotiņš veica izrāvienu, kam pārējie nespēja sekot. Līdz ar to pēdējo gadu Latvijas labākais skrituļslidotājs “Skibox balvas” sezonu atklāja ar kārtējo uzvaru, uzrādot absolūti ātrāko laiku (1:45,79) un tuvāko konkurentu apsteidzot par 1,77 sekundēm. Otro vietu ieguva 2019.gada kopvērtējuma trešās vietas ieguvējs Bitenieks, kuram izdevās atkārtot pagājušā gada pēdējā posmā sasniegto, kad viņš aiz sevis atstāja vicelīderi Sandri Šnori un arī finišēja otrais. Šoreiz pagājušās sezonas otram labākajam skrituļslidotājam Šnorem nācās samierināties ar palikšanu bez godalgas, jo ļoti līdzīgajā duelī par trešo vietu viņu pēdējos distances metros apsteidza Oskars Pundurs. Pēc astoņu gadu pārtraukuma skrituļslidošanas sacensībās atgriezušais kalnu slēpotājs un riteņbraucējs Klāvs Rubenis ieņēma piekto vietu.

Sievietēm ātrākās bija jaunietes (2005.-2006.g.) un juniores (2002.-2004.g.). Jaunietēm duelī starp abām favorītēm pēdējos 100m lielāku ātrumu nodemonstrēja pagājušās sezonas trešās vietas ieguvēja Laura Jankovska, izcīnot uzvaru ar sieviešu grupu absolūti ātrāko laiku (1:56,68) un otrajā vietā atstājot pērnās sezonas vicelīderi Anci Kucinu, kura šoreiz bija vienīgā savas ģimenes pārstāve. 2019.gadā U13 grupā dominējušajai Annai Krūmiņai tikai pirmajā aplī izdevās turēties līdzi abām gadu vecākajām konkurentēm, nopelnot beigās trešo vietu. Tikmēr pagājušās sezonas ne tikai jauniešu grupas, bet visu sieviešu grupu labākā skrituļslidotāja Agate Priedīte svinēja pārliecinošu uzvaru pirmajā gadā junioru konkurencē. Un tieši līdzvērtīgas konkurences trūkums neļāva Agatei uzrādīt labāku laiku nekā Jankovskai un Kucinai. Otro vietu juniorēm ieguva pērn visos četros posmos uzvaru svinējušā Līva Kreitāle, bet trijnieku noslēdza Linda Kalvāne. Pieaugušo grupā pārliecinošu uzvaru nodrošināja kādreizējā junioru līdere Arta Irbe, bet ļoti kuplajai Kreitālu ģimenei vēl vienu otro vietu sarūpēja Laine.

Junioriem sākumā vadībā izvirzījušais un favorīta statusā esošais Artūrs Miglinieks garajā taisnē bija uzņēmis pārāk lielu ātrumu un “neierakstījās” otrajā līkumā, kā rezultātā vadībā ar vairāku desmitu metru pārsvaru izvirzījās Agates brālis Arnis Priedītis. Otrā apļa beigās pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētājam Artūram izdevās Arni noķert, bet finiša taisnē nepietika spēka apsteigt Priedīti. Līdz ar to Arnis svinēja pirmo uzvaru, bet Migliniekam tāpat kā pagājušo gadu nācās iesākt ar otro vietu, jo pērn viņu pirmajā posmā pārspēja vakardien nestartējušais junioru līderis Sandis Reinsons. Jauniešu grupā, lai arī viens no otra nebija tālu, tomēr spriedze godalgoto vietu ieguvēju starpā bija tikai pirmajā aplī, beigās pirmo vietu iegūstot Aleksandram Čajkovam, kurš pērn U13 grupā kopvērtējumā ieņēma vien 4.vietu. Otrajā un trešajā vietā finišēja Kristers Andersons un Aleksis Kaļetovs.

U13 grupā Sofija Sniķere attālinājās no savas tuvākās konkurentes Martas Lejstrautas un finišēja pirmā, kamēr puišiem šajā vecumā Ralfs Konrads apliecināja pērn iegūto favorīta statusu, lai arī viņa sīvākais konkurents Rodrigo Šaudiņš bija pavisam tuvu, finišējot tikai ceturtdaļsekundi vēlāk. Maz no abiem līderiem atpalika trešās vietas ieguvējs Gustavs Vācietis, kura jaunākais brālis Edvards bija labākais U11 grupā, aiz sevis atstādams Kārli Lejstrautu un Ričardu Liepiņu. Meitenēm U11 grupā dominanci turpināja izpaust pērn strauju progresu parādījusī Ronja Ozola, otrajā vietā atstājot pagājušā gada pirmā posma uzvarētāju Katrīnu Krūmiņu, kamēr ar trešo vietu pie pirmās godalgas šajā vecuma grupā tika Daniela Livčāne.

Abās jaunākajās grupās 500m sprintā pārākumu par saviem konkurentiem apliecināja Mārtiņš Baumanis un Jūlija Solodova (U9 grupā) un Brūss Ozols ar Maiju Meijeri (U7 grupā), bet Master grupās uzvras laurus plūca Ģirts Jankovskis un Denisa Druka-Jaunzeme.

Raksts: Ivars Bācis – www.sportacentrs.com