Šis gads skrituļslalomā bijis pavisam piesātināts: 4 pasaules kausa posmi, Eiropas čempionāts un Pasaules Roller Spēles Barselonā. Protams, spilgtākais no notikumiem ir bijis tieši Barselonas pasākums, kur apvienojoties visiem skrituļu sporta veidiem vienuviet, tika aizvadīta aizraujoša sacensību nedēļa un sadalītas medaļas dažādos sporta veidos un disciplīnās.

Arī Latvijas delegācija bija ieradusies ar pieklājīgu skaitu sportistu un prieks, ka varējām būt daļa no šī grandiozā pasākuma, kā arī izcīnīt medaļas!

Arī Eiropas čempionāts, kas kā ierasts, norisinājās Spānijas pilsētā Villablino, šogad bija emocijām bagāts un spāņi jau atkal sarīkoja grandiozu šovu gan daudzajiem skatītājiem, gan pašiem sportistiem.

Pati pasaules kausa sezona, lai arī tikai ar četriem aizvadītiem posmiem, bija interesanta un neparedzama, pat līdz noslēdzošajām sacensībām atstājot intrigu cīņā par kopvērtējuma rezultātiem un vietu sadalījumu. Kā jau fināla sacensībās pienākas, laikapstākļi nelutināja, un lietus laikā, slapjā asfalta dēl viss kļuva pavisam neprognozējams.

Kā jau ierasts, sezonu noslēdzām ar startu mājās – Latvijas čempionāta sacensībām. Prieks par nemainīgi pozitīvu un apmeklētu čempionātu pēdējo gadu garumā, kas liecina par to, ka jaunā paaudze skrituļslalomā ir un ļoti cerams, kāds no jaunajiem censoņiem turpinās iesākto darbu, lai vēlāk turpinātu startus Pasaules kausa apritē, kā arī pārstāvētu Latviju Eiropas un Pasaules čempionātos.

Apkopojot sezonas rezultātus Pasaules kausa sezonas, Eiropas un Pasaules čempionāta ietvaros:

• Dāvis Zvejnieks Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojās 13.vietā un Pasaules Roller Spēlēs, kas vienlaicīgi bija arī Pasaules čempionāts, divas reizes ierindojās starp TOP10 labākajiem.

• Miks Zvejnieks Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja 4.vietu, savukārt Pasaules Roller Spēlēs ieguva 3 medaļas: Zeltu milzu slaloma ieskaitē, Sudrabu slaloma disciplīnā un paralēlajā slalomā. Eiropas čempionātā paralēlajā slalomā 3.vieta un 5.vieta slaloma disciplīnā.

Paldies jāsaka Latvijas Skrituļslidošanas federācijai par atbalstu šajā sezonā, liels prieks par jaunu, bet enerģisku federāciju ar ambīcijām un mērķiem pārstāvēt skrituļslidošanas sportu Latvijā! 

Raksts: Miks Zvejnieks