Vakar Uzvaras parkā, Rīgā, Latvijas čempionātā skrituļslidošanā 10km distancē savu pārākumu vīriešiem apliecināja Reinis Znotiņš, bet sieviešu konkurencē spraigā finiša sprintā uzvaru izcīnīja vēl 13 gadus vecā Laura Jankovska.

Otrdienas vakarā Uzvaras parkā tika noskaidroti Latvijas čempionāta medaļnieki skrituļslidošanā 10km distancē. Kopā ar Latvijas čempionāta dalībniekiem, kuriem 1km aplis bija jāveic desmit reizes, atsevišķi sacentās arī 3km veikusī Fitness grupa un divas jaunākās bērnu U6 un U8 grupas, kur pārstāvji skrituļoja 500m distanci.

Lietotāja Sporta klubs "ASI" attēls.

Vīriešiem līderu grupiņa ar septiņiem skrituļslidotājiem kopā brauca līdz 4km, bet galvenie četri favorīti līderpozīcijās kopā noturējās līdz pat septītā apļa beigām jeb 7km, kad sāka risināties izšķirošie notikumi. Latvijas labākais skrituļslidotājs Reinis Znotiņš, atceroties pagājušā gada notikumus, vairs nekādās spēlēs negribēja iesaistīties un astotajā aplī mēģināja atrauties, un viņam atrāviens arī izdevās, iekrājot pāris sekundes pār tuvākajiem konkurentiem. Šī te manevra rezultātā paretinājās arī pārējie, Laurim Biteniekam esot otrajā pozīcijā, bet Sandrim Šnorem ar Sandi Reinsonu atrodoties attiecīgi trešajā un ceturtajā vietā. Reinis savu pārsvaru atlikušajos divos apļos palielināja līdz 9 sekundēm un ar rezultātu 17:07,75 svinēja uzvaru, atkārtojot 2016.gada panākumu. 2015.gada uzvarētājam Laurim Biteniekam šoreiz otrā vieta ne tikai pieaugušo grupā, kā tas bija 2018.gadā, bet arī kopējā ieskaitē. Tikmēr pagājušā gada labākā laika uzrādītājs Reinsons pēdējos divos apļos apsteidza Sandri Šnori un finišēja trešais, esot labākajam junioru konkurencē.

Tikmēr nesen skrituļslidošanā atgriezušais bijušais kalnu slēpotājs Viktors Kokins ieņēma otro vietu junioriem, bet trešais bija labākās skrituļslidotājas un pagājušā gada uzvarētājas sieviešu konkurencē Agates Priedītes brālis Arnis. Jauniešu grupā pirmo vietu ieguva Rodrigo Šaudiņš, bet Master grupā visātrāk 10km veica Dmitrijs Krivko.

Sievietēm kā allaž toni noteica jaunietes, kurām piebiedrojās arī pa vienai no junioru un pieaugušo grupas. Līderu kvintets noturējās kopā līdz sestā apļa (6km) beigām, kad pamazām atkrita trešā labākā jauniete Anna Krūmiņa. Lai arī astotajā aplī šķita, ka Krūmiņas likteni piemeklēs arī Artu Irbi, taču kalnu slēpotāja no SK “Asi-Skibox” devītajā aplī noķēra līderu trio. Tā viņas četras nobrauca kopā līdz pat pēdējā apļa beigu daļai, kad aptuveni 150 pirms finiša sākās aizraujošais finiša spurts un cīņa par uzvaru. Vislīdzīgākā cīņa sanāca tieši par uzvaru, kur Laura Jankovska (19:19,33) par 0,06 sekundēm pārspēja Patrīciju Sniķeri. Līdz ar to Laura revanšējās par pagājušā gada “rūgto” 4.vietu, bet Patrīcijai nācās vēlreiz ieņemt otro vietu kopējā ieskaitē, bet tā kā viņa pirmo gadu skaitās pie juniorēm, tad vecākajai atvasei Sniķeru ģimenē sanāca pirmā vieta savā grupā. Otro gadu pēc kārtas trešā finišēja Ance Kucina, kura no Jankovskas atpalika par 0,7 sekundēm un kura ieguva otro vietu pie jaunietēm. Ceturtā šajā līderu kvartetā, kas satilpa 2 sekundēs, finišēja labākā pieaugušo grupas pārstāve Irbe.

Tikmēr aiz kopējā ieskaitē piekto vietu ieguvušās Annas Krūmiņas sešinieku noslēdza otrā labākā pieaugušo grupas pārstāve Marta Garā. Trešo vietu pieaugušo grupā ieguva Laine Kreitāle, kuras māsa Līva bija otrā pie juniorēm. Savukārt Master grupā pārliecinoši pirmā bija Denisa Druka-Jaunzeme.